מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  שינוי סיווג העמותה ממלכ”ר לעוסק

  האם ידעתם שפעילויות עסקיות מסוימות של עמותה עלולות לשנות את סיווגה ממלכ”ר לעוסק לעניין מע”מ? החלטה זו מתקבלת על ידי מבחני פסיקה הקיימים בנושא. לכן, יש לשים לב לשישה הקריטריונים הבאים, שעל בסיסם מתקבלת ההחלטה האם העמותה פטורה ממס או האם יש לשנות את סיווגה:

  1. מבחן המטרה – מטרת העמותה היא ציבורית, התנדבותית, והמחירים הנקבעים בפעילות נמוכים ממחירי השוק, 
  2. "חוקת" החייב במס – בתקנון העמותה יש לציין כי הנכסים והרווחים של העמותה מיועדים אך ורק למטרות העמותה ושיש איסור חמור על חלוקת רווחים או טובות הנאה. 
  3. קיומו של גירעון תפעולי – צריך לקבוע מהיכן מגיע מימון גירעון, זאת מאחר ורווחי העמותה נשמרים להמשך פעילותה. יש לבחון האם הגירעון יכוסה על ידי תקציב ממשלתי, מוסדות ציבור או מתרומות של יחידים.
  4. מהות פעילותה של העמותה – פעילות שהיא במהותה אינה עסקית ותחרותית.
  5. קיומה של אפשרות הפרדה מנהלית וארגונית – יש להקפיד על הפרדה בין עיסוקיה השונים של העמותה, בדגש על הפעילויות העשויות להיחשב כעסקיות. 
  6. היעדר פגיעה בלתי מוצדקת בהכנסות האוצר – מידת הנזק בו שינוי סיווג העמותה יפגע בהכנסות האוצר. 

  במידה והעמותה עומדת בקנה אחד עם הרשום בקריטריונים סביר שמעמדה ישאר כמלכ"ר ולא ישתנה.

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל