מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  רשימת הגזירות החדשות

  לכל העמותות אשר מקבלות תמיכות מהמדינה, להלן רשימת הגזירות החדשות.

  כפי שידוע, מס´ ימים לפני סיום תפקידה של ועדת הכספים הקודמת, הועברה החלטה אשר זמן רב הצליח יו"ר ועדת הכספים הקודם למנוע את העברתה ובה רשימה של החמרות קשות עד בלתי אפשריות לגבי עמותות אשר מתוקצבות מכספי מדינה. להלן נביא בפניכם חלק מגזירות חדשות אלו:

  • הטלת חובות אישית על יו"ר, מנכ"ל, ומורשי החתימה בארגון, לקיום התחייבויות הארגון ולכספי התמיכה. כך שבמקרה שיימצאו ליקויים אשר ידרשו להשיב כספי תמיכה שניתנו, יוכלו ללכת ישירות ולהטיל עיקולים על נכסיהם הפרטיים חשבונות הבנק וכספיהם של מנהלי העמותה.
  • הוראות מוטעות בענייני המקרקעין. הנוהל החדש מכיל הרבה מאוד הערמות קשיים, ניירת ובירוקרטיה על עמותות אשר מנהלות פעילות הן במקרקעין שנמצאים בבעלותן והן במקרקעין אשר הן שוכרות.
  • הגבלת שכר בכירים בארגונים גדולים. המחוקק קובע רף חדש והגבלות לשכר בכירים ובכלל זה כמובן חמשת מקבלי השכר הגבוה (בכירים). הכוונה גם בעמותות קטנות אשר ביחס לאחרים חמשת מקבלי השכר הגבוה הינם בכירים.
  • איסור העברת כספים (שאינם כספי תמיכה) מארגון לארגון גם במקרים המותרים על פי כללי הניהול התקין של רשם העמותות.
  • לוחות זמניים בעייתיים לדיווח. הדיווח יעשה כך שתהיה חובה להתנהל מבחינת רישומי הנהלת חשבונות באון-ליין לאורך כל הדרך, מוסדות ידרשו להגיש בין היתר דו"חות ביצוע ע"פ התקציב המתוכנן ויערכו ביקורות בשטח למוסדות אשר מקבלות תמיכה מהמדינה.
  • מימון מערך הביקורת שמשרד האוצר והמשרדים האחרים מבקשים לקיים מכספי התמיכה. לאור זאת ככל הנראה יוטלו אגרות חדשות על העמותות אשר בכסף שיגבה מהם יממנו את מערכי הביקורת הדרקוניים.
  • ליקויים בעניין שיעור הוצאות הנהלה וכלליות, כגון העדר פתרון הולם לארגונים שגודלם, מחזורם הכספי ואופי פעילותם שונה, והגבלת שכר מתנדבים, לשכר המינימום ולא לתרומתם האמתית לארגון ועוד.

  לסיכום, אנו רואים מגמה תלולה של החמרה באכיפה על כספי התמיכה אשר ניתנים, ורמת פיקוח חונקת ביותר אשר לא תאפשר שום התנהלות שאינה רצויה ויתרה מכך תגרום להעלאה בעלויות הכלליות של תחזוק הפיקוח על המוסדות השונים.

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל