מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  חיוב במס עמותות המקבלות כספים מחו"ל

  בימים אלו, מתקיימים דיונים לגבי הניסיון להעביר חוק, בו יחויבו במס, עמותות בגין קבלת כספים מחו"ל.

  בימים אלו, מתקיימים דיונים במסגרת הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה הדנה בנושא  של תמיכה של ישות מדינית זרה בעמותות בישראל

  הצעת החוק החדשה, מנסה בסופו של דבר להביא לכדי חיוב עמותות ב45% מס בגין הכנסות כל שהן מחו"ל, אם יש במטרותיה או במעשיה של העמותה, או במעשיו של חבר ההנהלה, במפורש או במשתמע אחד מאלו: קריאה להעמדה לדין של חיילי צה"ל בערכאות בין-לאומיות; הסתה לגזענות; תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל..

  למעשה, הצעת החוק מבקשת לצמצם את מעורבותן של ישויות מדיניות זרות בדמוקרטיה הישראלית המתבצעת דרך תמיכה כספית בעמותות, אשר מטרותיהן, או מעשיהן בפועל, חורגים חריגה גסה מגבולות השיח הדמוקרטי הישראלי ומהווים ניסיון לפגיעה של ממש והתערבות קשה ומהותית במאפייני היסוד של מדינת ישראל וריבונותה.

  בהצעה מוצע לקבוע כי עמותה שתקבל תרומה מישות מדינית זרה, ואשר יש במטרותיה או במעשיה של העמותה או של חבר הנהלתה, במפורש או במשתמע, אחת מחמש החלופות המנויות בהצעה, תהיה חייבת בשיעור מס של 45% על הכנסתה. ב-55% שמשאירים אצלה, ניתן יהיה כן לחבל בדמוקרטיה, וזה יהיה חוקי לחלוטין.

  על מנת לא לאפשר לעמותה לפעול הלכה למעשה  בתחומים המנויים בחוק בכסות של פעולה עצמאית של אחד מחברי הנהלתה, מבקשת ההצעה לקבוע כי הוראות החוק יחולו גם כאשר חבר בהנהלת העמותה פועל באחד התחומים המנויים ברשימה שצוינה באופן אישי .

  אני מניח, כי עד כה החוק לא עבר, היות ויש בו משום שלילת חופש הביטוי של אותן עמותות. למרות שיש פעמים שעל הדמוקרטיה להגן על עצמה, במבחן המציאות, הדברים לא פשוטים.

  גיוס תרומות לעמותה

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל