מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  חידוש של אישור ניכוי מס במקור וניהול ספרים

  כיצד מחדשים אישורי פטור מניכוי מס ואישורי ניהול ספרים?

  בכל שנה, במהלך חודשים דצמבר – ינואר מס הכנסה יבצע מהלך ממוחשב באופן מרוכז להארכת אישורי פטור מניכוי מס ואישורי ניהול ספרים. הארכה זו תינתן עד לתאריך 31 למרץ לשנה הבאה לכל מי שזכאי לפטור.

  באילו מקרים לא יוארך לעמותה האישור באופן אוטומטי במהלך הממוחשב? ממה כדאי להימנע?

  1. כאשר קיים חוב בסכום העולה על 10,000 ש"ח לרשויות המס ולא קיים הסדר תשלומים מולם.
  2. כאשר העמותה או כל מוסד ללא כוונת רווח לא הגישו ד"וחות שנתיים כנדרש – ד"וח שנתי, דוח 126, דוח 856 או שקיימים לפחות חודשיים ללא דיווח – בשנתיים האחרונות.
  3. כאשר כתובת העמותה לא עדכנית ואז נוצר מצב בעייתי – מכתבי רשות המיסים חוזרים בדואר חוזר.
  4. מצב שבו נמצא במהלך הבדיקה של מס הכנסה אי רישום של תקבול פעמיים בשנה האחרונה.
  5. כשקיימת חקירה פתוחה במס הכנסה.
  6. במצב בו הגוף/ העמותה חדשים (הוקמו לפני כחצי שנה).

  שימוש במערכות המקוונות של מס הכנסה:

  השימוש במערכות המקוונות חוסך זמן יקר של בדיקת אישורי הספקים לפני התשלום.

  ניתן להשתמש במערכת 1000 – כאשר בגופים מסוימים קיימים עד 1,000 ספקים הם יכולים לבצע בדיקה אוטומטית ומהירה של אישורי הספקים.

  איך עושים זאת? מפיקים קובץ מתוכנת של הנהלת חשבונות ומשדרים אותו באתר של מס הכנסה.

  בעת השידור באתר, יופק דו"ח המפרט האם לספקים יש אישור ניהול ספרים תקין ומהו שיעור ניכוי המס הנדרש.

  • אין צורך להרשם מראש או לשלם עבור השירות.

  מוסדות גדולים יותר עם למעלה מ-1,000 ספקים רשאים להשתמש במערכת מיבז"ק (מידע בזמינות קלה) – באמצעות כרטיס חכם בתיאום מראש עם רשות המיסים.

  מהי התדירות של בדיקת ניכוי במקור?

  המידע זמין תמיד באופן דיגיטלי, לכן חובה על כל מי שמשלם תשלום (החייב בניכוי מס במקור) להתעדכן סמוך למועד התשלום לספקים ונותני שירותים או להתעדכן לפחות פעם בחודש לגבי תוקף זכאותם של הספקים לאישורים.

  המשלמים המשתמשים במערכת מיבז"ק או מערכת 1,000 לא חייבים לעשות זאת.

  השבת כספים שנוכו:

  עמותה שמקבלת כספים מתקצוב של משרדי ממשלה או הכנסות ריבית מבנקים ואין לה אישור פטור מניכוי במקור בתוקף – המשלם ינכה לה במקור לפי התקנות (30%), כפי שהיא מנכה לספקים שלה.

  כדי לקבל את הכספים האבודים בחזרה – על העמותה להמתין להגשת דו"ח מבוקר לשנת המס ולצרף לו טופס 857 – זהו טופס אישור שניתן מהמשלם על סכום התשלום וסכום הניכוי במקור.

  לאחר שמס הכנסה יערוך שומה וייודא שתשלום המס ששולם גבוה הנדרש מעמותה – היא תהיה רשאית לקבל את הכספים בחזרה.

  תשלום מס שנוכה במקור לא הולך לאיבוד – אך לוקח זמן להשיב אותו בחזרה אל העמותה.

  שמירת האישורים:

  כשהמשלם בודק את האישורים של ניכוי במקור באופן אישי באתר של מס הכנסה והכול תקין – עליו לשמור את האישור לצרכי ביקורת של מס הכנסה.

  ניכוי במקור לשנה זו ולשנה הבאה – כל המידע הדרוש לכם:

  אישור ניהול ספרים – ספקים – לפי "חוק עסקאות גופים ציבוריים" כל עמותה, גם אם יש לה מחזור קטן, ואין לה ותק משמעותי או שאינה מעסיקה עובדים – מחויבת לבדוק התקשרות ספק מעל לסכום של 4,920 ש"ח בשנה, אם לספק יש "אישור ניהול ספרים".

  אם דיווחתם במהלך השנה על ניכוי במקור – עליכם לזכור כי חודש דצמבר זהו החודש האחרון לדיווח.

  הדיווח נעשה באמצעות טופס 102 המוגש למס הכנסה עבור אותה שנה. מומלץ להגיש את הטופס ולבחון התאמה שנתית מלאה.

  כל עמותה שדיווחה לאורך השנה על תשלומים לספקים בטופס הייעודי לכך – טופס 102 – מחויבת גם בהגשת טופס 856. גם אם היא לא מחויבת בכך לפי התקנות.

  על כל עמותה לבדוק – האם בשנה הקרובה העמותה חייבת בניכוי במקור מהספקים? אם העמותה העסיקה בכל שנה עשרה עובדים ומעלה או שהמחזור של העסקאות שלה על על 3,200,000 ש"ח – העמותה צריכה לנכות במקור לספקים ולדווח בטופס הייעודי לכך-  טופס 856. אם הספק לא הציג אישור פטור – העמותה תנכה במקור לספק מעל סכום כולל של 4,920 ש"ח לשנה – ניכוי שנתי.

  ניקוי במקור משכירות/ שכר מרצים: אם מחזור הכנסותיה של העמותה גבוה מ500,000 ש"ח או שהיא מעסיקה עשרה עובדים ומעלה- חובה עליה בדיווח על תשלומי שכירות ושכר מרצים בטופס 102 (כל חודש) וכן בטופס 856 (שנתי). החובה חלה עליה גם אם לא נוכה מס וגם המקרה שהיא לא צריכה לנכות במקור על כלל הספקים.

   

   

   

   

   

   

  חידוש אישור ניכוי מס

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל