מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  העברת כספים ע"י עמותות מישראל לחו"ל

  תוספת מס´ 1 להוראת ביצוע 34/93 מטילה חובה על עמותות המגייסות כספים בארץ ומעבירות אותם לחו"ל לנכות מס במקור, על פי סעיף 170 לפקודה, החובה חלה הן על הגורם המשלם והן על המוסד הכספי (העמותה), שבאמצעותו מועבר התשלום.

  על מנת להקל על ציבור הנישומים והמוסדות הכספיים נמנתה בהוראת הביצוע הנ"ל רשימה של תשלומים שהבנק רשאי להעבירם בלא ניכוי מס במקור על סמך הצהרת המשלם או המקבל. את ההצהרה מבצעים בטופס סמ/114, או בטופס הבנק המתאים המשמש לו תחליף. תשלומים שעליהם יש פטור מניכוי מס במקור הינם תשלומים שאינם בגדר הכנסה בישראל, וכן בתשלומים המהווים הכנסה, אולם ניתן להם פטור מיוחד, כגון הכנסות של עמותות מעיסוקים או תרומות שהן מקבלות.

  בנוסף הורשו רו"ח מורשים להנפיק אישורים לפטור או להקטנת ניכוי מס במקור לגבי מגוון מצומצם של תשלומים.

  אבחנה מבחינת ההוראות בין "חברות מיוחדות" לבין משלמים אחרים

  עם פרסום הוראה זו תונהג אבחנה לעניין העברת תשלומים לחו"ל בין חברות מיוחדות לגביהן תוסרנה כמעט כל המגבלות, כגון עמותות, לבין גופים אחרים ויחידים שייהנו אומנם מהקלות נוספות, אולם בהיקף מצומצם יותר.

  חברות מיוחדות

  חברות מיוחדות תהיינה רשאיות להעביר לחו"ל כל תשלום שמותר להעבירו על פי הוראות הפיקוח על מט"ח בלא אישור מוקדם מרשויות המס.

  אישור לבנק על פטור מניכוי במקור או על הקטנת שיעור הניכוי יינתן על ידי רואה החשבון המייצג של העמותה, או פקיד שומה.

  אכיפת התקנה החדשה:

  ציבור לקוחותינו, ובכללם עמותות האוספות כספים והוראות קבע בישראל ומעבירות אותם באופן מרוכז לחו"ל בהעברה בנקאית לצורך מימון פעילותיהן, עלולות להיתקל בימים הקרובים בדרישת הבנקים לנכות 33% מס במקור על העברה זו בהעדר אישורים מיוחדים. לכן הקדימו תרופה למכה ודאגו לאישורים המתאימים מבעוד מועד.

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל