מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  הוראות ספר קופה

   אי ניהול ספרים כדין הוא גורם מרכזי להסתבכויות מיותרות של מורשי חתימה וועדת ביקורת ואשר יכול להוביל אף לפסילת ספרים. מהן הוראות ספר קופה, על מי הן חלות ומה ניתן לעשות על מנת לעמוד בקיום התקנות ולא ליפול בביקורות הפתע.

   ברשות המיסים, יש מחלקה הנוהגת לערוך ביקורות פתע בעמותות לעיתים תכופות. אחד הדברים שביקורת זו בודקת הוא קיום הוראות ספר קופה. מהן הוראות ספר קופה ומה המקור החוקי להוראות אלו ?

  הוראות ספר קופה

  ובכן, בתוספת שנייה לחוק העמותות [סעיף 35(א)] , אומר החוק כי עמותה שמחזורה השנתי עולה על 750,000 ₪, חייבת לנהל מערכת חשבונות על פי שיטת החשבונאות הכפולה באחת השיטות הנהוגות, לרבות: ספר קופה. סעיף זה, מתייחס למעשה לסעיף 11 לפקודת מס הכנסה – פרק ג´, אשר מורה כי ספר קופה יהיה: ספר כרוך או חשבון קופה במסגרת מערכת חשבונות לפי שיטת החשבונאות הכפולה אשר ירשם בתוכנה מורשית ע"י רשות המיסים.

  עוד חשוב לציין, כי הרישום חייב להתבצע תוך שלושה ימים מיום ביצוע הפעולה! [סעיף 20 (1)].

  מהוראות אלו, יוצא אם כן, כי כל תקבול בעמותה אשר מנהלת מחזור כספי שנתי של מעל 750,000 ₪ לשנה, חייבת לנהל רישום חשבונאי בתוכנת הנהלת החשבונות מידי יום, ולא יאוחר משלושה ימים ממועד ביצוע הפעולה.

  כידוע, רוב העמותות אינן נוהגות כך, מסיבות טכניות של אי נוחות.

  מה ניתן לעשות בעניין זה על מנת לדבוק בהוראות ספר קופה? על כך תוכלו לשמוע בהרצאות שמנהל המרכז לניהול

  גיוס תרומות לעמותה

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל