מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  ההנצחה בעולם העמותות

  אצלנו, העם היהודי יש אינספור רגעים היסטוריים אשר מונצחים בכל העולם. החל מהנצחה קולקטיבית של קהילות, עיירות יהודיות עוד מתקופת השואה ומלחמת העולם השנייה, הנצחת הרוגים מאסונות ופעולות איבה ועד להנצחה פרטית של אדם פרטי אהוב או דמות מוערכת וידועה (דוד בן-גוריון וכו').

  ישנם מספר דרכים להנציח אירוע או אדם כלשהו: הקמת אנדרטאות, קבוצות ריצה, ימי זיכרון, אתרי אינטרנט, סרטי זיכרון, קיום אירוע הנצחה, קידום מטרה או פרויקט הנוגעים לקבוצה, קהילה או לאדם שמבקשים להנציח, ועוד. בנוסף, יש פעולות הנצחה אשר מתבצעות בכל כמה זמן כמו טקסי זיכרון, טקסי מתן מלגות ועוד.

  קיימים מנגנוני הנצחה רבים כיום,

  בין אם בדרך של יוזמה פרטית ועצמאית, בדרך מאורגנת ומאגודת וכן בדרך מוסדית-ממשלתית אשר הדרך הנכונה והאופטימלית לניהול ההנצחה אשר לא תיפגע במטרות העמותה, היא בדרך של הצטרפות לעמותה קיימת (בעלת מטרות מתאימות) או הקמה ורישום של עמותה חדשה שחלקה העיקרי היא לצרכי הנצחה. 

  מה שכך ניתן לגייס כספים ולקבל סיוע מרשויות המדינה ו/או רשויות עירוניות יותר בקלות. לצורך הנצחתו של אדם, חובת העמותה לקבל את אישור והסכמת  בני משפחתו של האדם אותו מבקשים להנציח.

  אפשרות נוספת וידועה היא לתרום כספים או לייעד נכסים לטובת הנצחת האדם שאותו מעוניינים להנציח.

  עמותות וארגונים בעלי מטרות שונות ומגוונות

  מבצעות פעולת הנצחה אשר עשויה לשמש ככלי אפקטיבי לגיוס כספים ומשאבים. 

  לכן, על כל עמותה מומלץ לבחון ולבדוק אילו משאבים ונכסים עשויים לסייע במינוף גיוס המשאבים שלה. 

  למשל, עמותה שמקדמת פרויקטים בעלי משמעות יכולה לגייס מתורם או גורם כלשהו תרומה גדולה ומשמעותית ולהנציח שמו של אדם הקרוב לאותו תורם. עמותה שיש לה נכסים שונים או מוסדות שונים שהיא מנהלת יכולה להציע אפשרויות הנצחה באותה נכסים לקבל תרומות בהתאם להיקף וטיב ההנצחה. גם תכניות לימוד של מוסדות חינוך בעלות ערך רב יכולות להיות לשמש כמקור להנצחה. במוסדות דת למיניהם נהוג אף להנציח מסגרות לימוד שונות (תפילות, לימודים) ותפילות (תהילים, אמירת קדיש וכו’) וכן הנצחה על גבי תשמשי קדושה. 

   

  משרדי ממשלה וגופים ציבוריים

  עשויים להוות מקור הכנסה משלים בדרך של תמיכה או תקצוב לאותו פרויקט או תכנית של הנצחה. לעיתים אף משרדי ממשלה לוקחים חלק בפרויקט בדרך של מיזם משותף, ככל שמדובר בפרויקט או מושא הנצחה בעלת משמעותית לאומית או רוחבית.

  היתרונות בהנצחה תוך שילוב כוחות עם גורם מוסדי-ממשלתי הוא יצירת אפיק הכנסה נוסף מהמדינה, הכרה מהמדינה על הפעילות ופתיחת דלתות בקרב השחקן הממשלתי לצורך קידום פרויקטים נוספים.

   

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל