מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  שאלות נפוצות

  שאלה: יש לי רואה חשבון, האם זה אומר שאני מכוסה מבחינת כל מה שקשור לדרישות החוק? האם אני יכול לישון בשקט?

  תשובה: רואה החשבון שלכם יכול להיות בעל מקצוע טוב, הבעיה העיקרית היא שהוא אינו יכול לדעת מה בדיוק קורה בעמותה מבחינה משפטית, התנהלות הקופה הציבורית, כפיפות לחוקים שונים כגון חוק המכרזים וכדומה. בשל כך, ניתן לומר כי 100% מהעמותות אשר נתפסות על ליקויים מהותיים, נפתחות חקירות נגדן ומוגשים כתבי אישום היו מיוצגות ע"י רואה חשבון.

  האם זה אומר שרואה החשבון פשע או אשם? בוודאי שלא! רואה החשבון עורך את המאזנים ועושה מלאכתו נאמנה, אך, מטבע הדברים אינו דואג, ואינו יכול לדאוג שהליכים יום יומיים יתבצעו ע"פ הנהלים של הרשם.

   

  שאלה: רואה החשבון שלי עורך גם את הנהלת החשבונות. האם זה תקין ?

  תשובה: על פי הוראות תיקון 10 לחוק העמותות, אסור שרואה החשבון יעשה גם את הנהלת החשבונות באותו משרד מחשש לריכוז סמכויות. התיקון מציג סייג להוראה זו.

   

  שאלה: האם מותר לחברי ועד מנהל לקבל שכר ?

  תשובה: היום שאחרי כניסתו של תיקון 10 לחוק העמותות, מדבר על איסור לחבר ועד, חבר ועדת ביקורת וכל קרובי משפחתם לקבל שום טובת הנאה,גלויה או סמויה, אסור גם לאלו הנמנים על מייסדי העמותה לקבל שום טובת הנאה כזו או אחרת.

  גיוס תרומות לעמותה

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל