מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  פטור ממס לכל עמותה?

  פטור ממס לעמותות הפועלות בישראל

  בישראל, עמותות יכולות להגיש בקשה לקבלת מעמד של פטור ממס ברשות המסים בישראל. כדי לזכות במעמד של פטור ממס, ארגון חייב לעמוד בדרישות מסוימות.
  אם לארגון ניתן מעמד של פטור ממס בישראל, זה בדרך כלל אומר שהוא לא יצטרך לשלם מסים על הכנסותיו, לרבות מס חברות ומע"מ. בנוסף, תורמים עשויים לקבל ניכויי מס עבור תרומותיהם לארגון.

  על פי מס הכנסה, כל הכנסה של מוסד ציבורי, כלומר עמותה או חברה לתועלת הציבור, פטורה ממס. זאת מאחר ומוסד זה פועל למען מטרה ציבורית בלבד. כתוצאה מכך מרבית העמותות זכאיות לפטור מלא ממס. אך יש לשים לב מה היא ההגדרה המדויקת של מטרה ציבורית על-פי מס הכנסה. 

  מטרה ציבורית הינה מטרה שעיקרה עוסקת בדת, תרבות, חינוך, עידוד התיישבות, מדע, סעד, ספורט וכל מטרה אחרת שאושרה על ידי שר האוצר.

  פטור ממס לעמותות הפועלות מחוץ לישראל

  לאחרונה עלתה השאלה האם עמותות הפועלות מחוץ למדינת ישראל זכאיות גם הן לפטור מלא ממס כמוסד ציבורי שפועל על פי מטרה ציבורית. הרי שמדינת ישראל תתן הטבה זאת רק למוסד ציבורי שמטרתו היא למען ישראל ואזרחיה. לכן, יש לציין שחלק מהגדרותיו של מוסד ציבורי הן חיבור למדינת ישראל.

  מחוץ לישראל, חוקי הפטור ממס לעמותות יכולים להשתנות מאוד בהתאם למדינה ולנסיבות הספציפיות. באופן כללי, ארגונים ללא מטרות רווח עשויים להיות זכאים לפטור ממס או לשיעורי מס מופחתים אם הם עומדים בקריטריונים מסוימים הקשורים למשימתם ולפעילותם.

  פטור מלא ממס לעמותות שווה ערך לחלוקת כספים מקופת המדינה ולכן במידה ולמוסד ציבורי אין קשר למדינת ישראל הוא אינו זכאי לפטור זה. בנוסף, המדינה אינה יכולה לפקח על פעילות של עמותה מחוץ לישראל  בצורה הדוקה, מצב שעלול להיות בעייתי ולכן המדינה החליטה להתנער ממקרים אלו.

  לכן, יש לבדוק את זכאות העמותה שלכם במידה וחלק או כל פעילותכם מתבצעת מחוץ לישראל, באמצעות איש מקצוע בתחום המס או עורך דין שמכיר את חוקי המס של תחום השיפוט הרלוונטי לקבלת ייעוץ לגבי המצב הספציפי של הארגון שלך.

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל