מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

  מאשר קבלת עדכונים במייל

  התמודדות העמותה עם הבנקים

  מנהל עמותה, מרגיש שהבנק שלך בוגד בדיוק ברגעים הקשים ?

  המערכת הבנקאית בישראל רגישה כיום לעסקים ולחברות בין היתר בגלל חוק איסור הלבנת הון .

  רגישות זו מתבטאת בעיקר כלפי עמותות, שכידוע היו בעבר, על פי פרסומים שונים, היו בסיס נח ל"גלגולי כספים".

  החשש של הבנק מעמותות

  מצד אחד, מעוניינת המערכת הבנקאית למכור לעמותות אשראי והלוואות, אולם מצד שני קיים החשש שלעמותות אלה לא יהיה כושר החזר, או שהן יקלעו לקושי תזרימי. חשש זה של הבנק גובר גם בשל העובדה שהעמותות אינן מנוהלות ע"י מנהלים מקצועיים, גם בגלל שטיב עיסוקן אינו כלכלי ולרוב אינו רווחי, גם בגלל שעמותות תלויות בתקציבים מהמדינה אשר מופסקים פעמים רבות באופן "אכזרי" ובלתי מידתי, וגם בגלל שהן מתקיימות מתרומות.

  השליטה של הבנק בעמותות

  הוראות בנק ישראל בדבר איסור חריגה מחשבונות הבנק של העמותות אשר חלו  מה- 01.01.2006, מעלות את סף הרגישות והמתח בין הבנקים ללקוחות, ונותנות לבנקים כלי שליטה נוסף, מעין שוט, שבו ניתן להשתמש כנגד מנהלי העמותות.

  היערכות של העמותה לעבודה עם הבנק

  על מנת להתגבר על קשיים אלו ואחרים, ונדרשת תקשורת נכונה ובניית מערכת עבודה בריאה בין מנהלי העמותה לבין הבנק בו מתנהל חשבון העמותה.

  מכיוון שכך הם פני הדברים, חובה על כל עמותה להיערך בהתאם, לנהל תזרים מזומנים מסודר, ולבנות מסגרות אשראי בבנק המתאימות לצרכי העמותה, וללמוד ולהבין יותר ויותר את נקודת המבט של הבנק על העמותה.

  כמו כן, חייבת הנהלת העמותה, גם בזמנים כסדרן לדעת מה הכלים והיכולות שיש לבנק להזיק לה ביום סגריר, כאשר זה יזהה בהתנהלות העמותה סימני מצוקה, כגון ביטול שיקים שנתנה העמותה, הצמדות למסגרת, או חריגות קטנות לאורך זמן, "גלגול שיקים", או הפקדת שיקים טובה שמפקידה העמותה לחשבונה.

  ככל שהעמותה תשפר את תדמיתה בעייני הבנק, ותקנה לו תחושת ביטחון גדולה יותר לגבי כושר הפירעון שלה, הרי שהבנק יתנהל בצורה יותר מאוזנת ונוחה מול העמותה.

  מעוניין בסיוע בניהול עמותה?

   מאשר קבלת עדכונים במייל

   להעניק שירות איכותי

   ישנה ביורוקרטיה רבה המשפיעה על ניהולה התקין של עמותה. כדי שתוכלו לראות את האור ולצאת מסבך הביורוקרטיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז יסייעו בכל בעיה ויענו על כל שאלה – בזמינות גבוהה ובמקצועיות רבה.

   לחתור לעתיד טוב יותר

   רבים מאתנו מחזיקים בתשוקה אמתית לעזור לקבוצות חלשות בחברה. עם זאת, הקמתה של עמותה חדשה הינה בבחינת צעד ראשון ומשמעותי לעבר עתיד ורוד יותר. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הנוגע לתהליך ההקמה, כמו גם שירותי הנהלת חשבונות – אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לניהול עמותות.

   לבצע את המשימה כהלכה

   תהליך הקמתה של עמותה חדשה דורש ידע ובקיאות בהיבטים שונים וחשובים ביותר. כדי שתהליך זה יתבצע בהתאם לדרישות השונות, רצוי ליצור קשר עם המרכז לניהול עמותות. צוות עובדי המרכז ילוו אתכם שלב אחר שלב באופן המקיף והאיכותי ביותר.

   צריכים ייעוץ לפתיחת העמותה?

   פנה עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך

    מאשר קבלת עדכונים במייל

    חברה לקידום אתרים בגוגל חברה לקידום אתרים בגוגל